30% dochodu ze sprzedaży książek trafi na konto Centrum Praw Kobiet.

 

18 grudnia rusza akcja „Książki dla rewolucji” pod matronatem Centrum Praw Kobiet oraz Lambdy Warszawa.30% dochodu z książek wydawnictwa sprzedanych w najbliższym miesiącu trafi na konto Centrum Praw Kobiet.

Walka o równe prawa, walka z dyskryminacją i przemocą wymagają pieniędzy. Książki „Seqoi”też na swój sposób biorą udział w tej walce już przez samo to o czym piszą ich autorki i autorzy; w tych książkach widzi się człowieka. Ale jeszcze lepszy skutek można osiągnąć takim właśnie współdziałaniem: kto kupi książkę, przeczyta ją, pozna opisany w niej świat, Centrum Praw Kobiet dostanie pieniądze na niesienie pomocy a wydawnictwo będzie miało za co wydawać kolejne książki. 

W ramach akcji odbędzie się też konkurs na najbardziej nietypowe wspomnienie z tegorocznych protestów oraz spotkanie autorskie (online) z Ewą Schilling.

Akcja odbywa się pod matronatem Centrum Prawa Kobiet i Lambdy Warszawa.

W akcji biorą udział wszystkie książki wydawnictwa ale szczególnie wyróżniony jest „Nadfiolet” Ewy Schilling – napisana 12 lat temu dystopia o tym co dzieje się obecnie w Polsce: rządy kleru, zakaz aborcji, prześladowanie odmienności. Książki zakupione w akcji będą opatrzone autografem a na życzenie – dedykacją.

Inne propozycje to:

Zanim stanę się lalką” Moniki Mostowik o twórczej obsesji niezależnej kobiety, o absurdzie stereotypowych podziałów na płeć.

„Winne” Jarosława Czechowicza opowiadają o traumie rodzinne z udziałem dwu sióstr i matki. Ponura, prawdziwa i bolesna historia.

Ostatni Szwajcar na Ziemi” Lamberta Króla to dla odmiany zbiór krótkich opowiadań przechodzących płynnie między realizmem a fantazją; opowiadających o emigrantach próbujących znaleźć swoje miejsce w jednym z najbogatszych krajów świata. Szwajcaria która się z nich wyłania nie przypomina stereotypu krainy Tissota i Lindta.

„Las, pole, dwa sobole” Joanny Stogi to kilkanaście miniatur mówiących o śmierci, tęsknocie i samotności. lakoniczne i precyzyjne, przejmujące i dojrzałe.

„Nieludzko piękna jesień” Jacka Melchiora  to tragikomiczna (o)powieść w sześciu odsłonach o godności, przemijaniu i – tak, oczywiście, o miłości i seksualności, która czasem rozdaje nieoczekiwane karty.

 

Akcja została zakończona 14 stycznia 2021 roku

 

 

 

 

Powrót

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.