Lambert Król pisze o Szwajcarii, ale takiej, która miłośnikom czekolady Lindt i posiadaczom zegarków Tissot nawet się nie śniła. 

„Realność fantazji czy fantastyczność realności? Lambert Król prowadzi czytelników przez granice światów tak lekko i płynnie, że nie sposób zauważyć kiedy się je przekracza. Międzynarodowa mafia kulinarna, dzieci-świstaki, podróże w czasie, bankructwo szwajcarskich linii lotniczych – w tych 33 opowiadaniach mieszczą się 33 Szwajcarie. Razem tworzą wielobarwny, wieloznaczny, fascynujący obraz tego wbrew pozorom mało znanego w Polsce kraju.”

Lambert Król – ur. 1981, absolwent filologii szwedzkiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. W przeszłości związany z Bratnią Pomocą Akademicką i czasopismem Plus Ratio. Zadebiutował tomem „Mersi filmol – mikroopowiadania ze Szwajcarii” (Swiss Tales, 2019). „Ostatni Szwajcar na Ziemi” to jego drugi zbiór opowiadań. Od 2009 mieszka z rodziną w Szwajcarii.

Premiera 22 czerwca 2020.

 

Powrót

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.